Logo do druku

Czym jest pozycjonowanie w wynikach naturalnych?

Pozycjonowanie jest to szereg działań mających na celu podniesienie pozycji strony w wynikach wyszukiwarek.

Najbardziej popularnymi wyszukiwarkami są: Google Wirtualna Polska i Onet i na tych też skupiona jest uwaga użytkowników internetu.

Dzięki pozycjonowaniu strony w wynikach wyszukiwania, Państwa strona internetowa wskutek wpisania w okno wyszukiwarki określonych słów kluczowych, pojawiać się będzie w najwyższych wynikach wyszukiwania. Internauta poszukując informacji wybiera wyniki z pierwszej strony wyników (pierwsze 10 wyników), rzadko zapoznaje się z wynikami wyświetlonymi na stronach kolejnych.

Podstawą sukcesu jest dobór odpowiednich słów kluczowych (ang. keywords). Termin ten oznacza słowa lub frazy, jakie wpisują internauci w wyszukiwarkach, aby otrzymać pożądaną informację. Powinny one opisywać działalność, którą Państwo prowadzą, a także konkretne produkty lub usługi. Słowa kluczowe należy dobierać ze świadomością, że wpisanie ich przez Użytkownika w okno wyszukiwarki wywoła naszą stronę. Nie powinny być więc zbyt ogólne, ale też zbyt szczegółowe

Pozycjonowanie nie jest postrzegane przez Internautów jako działanie reklamowe. Większość z nich nie zdaje sobie nawet sprawy z podejmowania przez firmy posiadające strony internetowe takich działań. Mocną stroną tej formy reklamy internetowej właśnie jest jej bezinwazyjność – reklama działa, choć jest niezauważalna.

Internauci są przekonani, że wyniki wyszukiwania są ustawiane wg trafności dopasowania do wpisanego przez nich zapytania, co za tym idzie – uważają że są to wyniki najlepsze.

Internauta korzystając z wyszukiwarki internetowej:
  • określa swoją potrzebę;
  • wybiera słowa kluczowe opisujące potrzebę;
  • korzysta z wybranego linku, kierującego na stronę firmy, która potrzebę może zaspokoić;
  • zapoznaje się z ofertą z zaciekawieniem i w sposób w pełni dobrowolny.

Wykonując powyższe czynności Internauta ma świadomość, że robi to samodzielnie i daleko jest od podejrzeń, by widzieć w tym celowe działania reklamowe firmy.
  • Chcę zamówić! Jeżeli jesteś zainteresowany pozycjonowaniem dla Twojej witryny Napisz do nas! »