Logo do druku

Najważniejsze procedury

Odpowiedzi na pytania z działu "Najważniejsze procedury"

 • Konto w serwisie 4hosting.pl do góry

  Konto w serwisie 4hosting.pl (Konto abonenckie) założyć może każda osoba fizyczna, osoba prawna oraz jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej. Podczas zakładania konta należy określić, czy zakłada się konto jako osoba prywatna, czy jako przedsiębiorca - zakres danych podawanych przy rejestracji zależeć będzie od dokonanego wyboru.

  Posiadanie aktywnego konta abonenckiego jest niezbędne do rejestracji usług w serwisie 4hosting.pl.
  Rejestracja usług w serwisie odbywa się przy wykorzystaniu danych z sekcji "Dane bilingowe" formularza rejestracyjnego.
 • Jak zarządzać usługami? do góry

  Zarządzanie usługami odbywa się poprzez panele administracyjne . Linki do paneli administracyjnych właściwych dla każdej usługi dostępne są zawsze w prawym górnym rogu strony. Dostęp do zarządzania usługami można uzyskać logując się takimi samymi danymi, jak do utworzonego Konta Abonenckiego.

  Panele umożliwiają zrealizowanie większości operacji związanych z konfiguracją techniczna usług. Wszelkie pozostałe operacje wykonywane są przy współpracy z Biurem Obsługi Klienta. Po zgłoszeniu zamiaru wykonania takiej operacji i autoryzacji Twoich danych, konsultant zrealizuje dyspozycję.
 • Jak można przedłużyć usługi? do góry

  Przed końcem okresu ważności usługi otrzymasz wiadomość e-mail z informacją o zbliżającym się upływie okresu abonamentowego, wraz z fakturą pro forma. Pierwsze takie przypomnienie otrzymasz :
  - na 30 dni przed wygaśnięciem usługi, w przypadku konta serwerowego;
  - na 21 dni przed wygaśnięciem usługi, w przypadku domeny.

  Wpłat prosimy dokonywać przelewem bankowym, na poniższy numer konta:
  Kredyt Bank SA 62 1500 1562 1215 6003 7597 0000
  w tytule przelewu umieszczając numer faktury proforma lub login wraz z nazwą opłacanej usługi.

  Pamiętaj! Przedłużenie abonamentu dowolnej usługi nastąpi po zaksięgowaniu wpłaty.

  W przypadku przelewu dokonywanego w dniu lub w przeddzień wygaśnięcia usługi , prosimy o przesłanie potwierdzenia wpłaty na adres platnosci@4hosting.pl, bądź faksem pod numer 089 533 69 55.
 • Kiedy otrzymam fakturę VAT do góry

  Faktura VAT jest potwierdzeniem opłacenia usługi, więc wystawiona zostanie po zaksięgowaniu opłaty na koncie 4hosting.pl
  Oryginał faktury otrzymasz pocztą tradycyjną w ciągu kilku dni od dokonania wpłaty.
 • Jak zmienić dane dysponenta usługi? do góry

  Procedura zmiany danych Abonenta jak i cesja usług (przekazanie innemu Abonentowi) wymaga zachowania formy pisemnej.
  Potrzebne formularze znajdą Państwo na stronie Przydatne formularze.
  Wypełnione druki należy przesłać faksem na numer 089 533 69 55 lub zeskanowane e-mailem na adres bok@4hosting.pl wraz z kompletem wymaganych załączników.
 • Zapomniałem hasła dostępu do usługi, co zrobić ? do góry

  Jeśli zapomniałeś lub utraciłeś hasło dostępu do usługi, możesz skorzystać z przypomnienia na stronie logowania do Panelu Klienta Hasła dostępowe do paneli usług są takie same, jak do Panelu klienta.

  Żeby przeprowadzić procedurę zmiany hasła należy skontaktować się z bok@4hosting.pl. W niedalekiej przyszłości udostępnimy możliwość samodzielnej zmiany hasła. Za utrudnienia przepraszamy.
 • Polityka prywatności do góry

  Rejestrując konto w 4hosting.pl możesz być pewien, że Twoje dane osobowe pozostaną bezpieczne. 4hosting.pl używa ich wyłącznie do celów księgowych oraz prowadzących do wywiązania się z umowy. Nie udostępnimy Twoich danych osobowych podmiotom trzecim.

  W toku rejestracji usługi Abonent jest informowany o tym, że jego dane będą gromadzone oraz o prawie dostępu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania oraz sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Abonent wyraża także zgodę na otrzymywanie na adres e-mail wskazany przy zawarciu umowy lub nowy adres wskazany w terminie późniejszym informacji o zmianach w zakresie świadczenia usług przez 4hosting.pl, informacji handlowych o nowych usługach 4hosting.pl oraz jej partnerów.

  Każda usługa uruchamiana w serwisie 4hosting.pl zabezpieczana jest hasłem dostępu. Hasło to ma min. 6 znaków, a system sprawdza, czy jego częścią nie jest nazwa usługi. W ten sposób dostęp do konta czy domeny możliwy jest wyłącznie po prawidłowej autoryzacji.
 • Jakie ustawienia podać w konfiguracji programu do obsługi poczty? do góry

  Podczas konfiguracji programu pocztowego niezbędne jest podanie następujących danych:
  - adres e-mail konta,
  - dowolna nazwa wyświetlana,
  - adres serwera poczty przychodzącej (POP3) - pop3.4hosting.pl lub POP3 domeny, skonfigurowanej przez Ciebie na koncie serwerowym
  - adres serwera pocztyi wychodzącej (SMTP) - smtp.4hosting.pl lub SMTP domeny, skonfigurowanej przez Ciebie na koncie serwerowym
  - nazwa konta - pełny adres e-mail,
  - włącz autoryzację SMTP ("Serwer wymaga uwierzytelnienia")

  Szczegóły dotyczące konfiguracji najpopularniejszych programów pocztowych.