Logo do druku

Do czego służą cechy i jak działają?


(przykładowe cechy)

Czym jest Cecha?


Za pomocą cechy możemy opisać każdą właściwość produktu. Mogą być nimi identyfikator produktu, nazwa produktu, zdjęcia, opis produktu … po prostu wszystko! Mimo, iż w pierwszej chwili wydaje się to odrobinę abstrakcyjne, na tym polega właśnie potęga systemu, gdyż daje praktycznie nieograniczone możliwości kontroli produktów. Jeśli odpowiednio skonfigurujemy cechy, wprowadzanie produktów to proste wypełnianie zaprojektowanych samodzielnie pól. Bez znajomości programowania jesteśmy prawdziwymi administratorami naszego sklepu. Wystarczy w panelu administracyjnym sklepu wejść do Katalog> Cechy> Zarządzaj cechami, dodać cechy i już można wprowadzać dane produktów, używając nowoutworzonych cech.

Dlaczego jest to takie dobre? Najprościej można wytłumaczyć to na przykładzie. Załóżmy, że chcesz w swoim sklepie sprzedawać sprzęt muzyczny. Żeby stworzyć produkt w panelu administracyjnym musisz wprowadzić: nazwę produktu, opis produktu oraz jego cenę, jak to jest to pokazane na poniższym obrazku:Stwierdzasz następnie, że klienci przy zakupie w dużej mierze kierują się producentem sprzętu. Nie ma problemu – możesz dodać cechę producent do swojego sklepu. Jeśli dodasz taką cechę, na stronie dodawania produktu zobaczysz takie pola:Dodawanie nowych cech
Właściciel sklepu może dodać dowolną liczbę cech. Mogą być one grupowane w zestawy cech, po to by podobne produkty mogły być tworzone w oparciu o takie same cechy (taki sam zestaw cech). Jeśli w swoim sklepie sprzedawać będziesz telewizory, buty, książki i elektronarzędzia, możesz dla każdej grupy produktów stworzyć oddzielny zestaw cech, który opisywał będzie tylko daną grupę. Gdy więc będziesz dodawać nowy produkt z danej grupy do swojego katalogu produktów możesz w prosty sposób wybrać z listy rozwijanej utworzony przez siebie zestaw cech, a odpowiednie pola zostaną dodane do formularza dodawania produktu. Zapoznaj się z działem Tworzenie cech, by dowiedzieć się, jak to zrobić.