Logo do druku

Kreator WWW - program SiteBuilder

Odpowiedzi na pytania z działu "Kreator WWW"

 • Kto może skorzystać z usługi? do góry

  Z programu SiteBuilder mogą korzystać wszyscy Klienci posiadający
  Serwer BIZNES lub Serwer PRO w 4hosting.pl.

  Do konta serwerowego BIZNES dołączane jest 1 konto w SiteBuilder'ze, do konta serwerowego PRO - 2 konta w SiteBuilderze. Oznacza to, że posiadając ww. konta serwerowe, można zbudować odpowiednio - jedną lub dwie strony WWW używając Kreatora WWW.

  Kreator WWW , umożliwiający publikację i modyfikowanie utworzonej strony internetowej, będzie aktywny w opłaconym okresie abonamentowym usługi serwerowej.
 • W jaki sposób mogę skorzystać z usługi Kreator WWW? do góry

  Żeby rozpocząć pracę z Kreatorem WWW należy zalogować się do panelu zarządzania hostingiem, a następnie...
 • Czy są jakieś zasady, których powinienem przestrzegać używając Kreatora WWW? do góry

  Należy pamiętać, że jest to aplikacja generująca kod witryny, przystosowana do obsługi przez przeglądarkę internetową, podlega więc pewnym ograniczeniom a jaj działanie jest zależne od środowiska w jakim pracuje (np. szybkości łącza internetowego).

  Przestrzeganie kilku prostych zasad na pewno usprawni i uprzyjemni Państwu pracę z Kreatorem WWW.

  1. Przed rozpoczęciem nowej sesji z programem należy oczyścić pamięć podręczną przeglądarki oraz usunąć pliki cookie (ciasteczka).

  2. Należy wyłączyć blokadę wyskakujących okienek, jeśli mamy ją włączoną,  lub dodać witrynę jako mogącą otwierać wyskakujące okienka.

  3. Podczas tworzenia strony w Kreatorze WWW bardzo duża ilość informacji przesyłana jest zarówno do komputera klienta, jak i z komputera klienta do serwera, na którym działa aplikacja. Operacja generowanie kodu i przesyłanie danych może czasami trwać nawet kilka minut. Należy uzbroić się w cierpliwość i w czasie, gdy aplikacja pokazuje "stan ładowania/przetwarzania", powstrzymać od  klikania w przycisk „odśwież” przeglądarki. W ten sposób oszczędzimy sobie problemów związanych z wygenerowaniem błędnego kodu lub uchronimy się utratą efektów naszej pracy.