Logo do druku

Jak skonfigurować i posługiwać się modułem Recenzji i ocen?

Żeby skonfigurować moduł recenzji i ocen przechodzimy do Katalog > Recenzje i oceny. Dodamy najpierw kryteria oceny , przejdźmy więc najpierw do Zarządzaj ocenami.
Zobaczysz listę kryteriów, które już zostały dodane i możesz stworzyć nowe kryteria. Pamiętaj : kryteria będą dotyczyć wszystkich produktów w sklepie.


Chcemy dodać nową kategorię oceny Cena. Wybieramy Dodaj nową ocenę i wypełniamy pola. W polu Widoczność cechy wybieramy „Domyślny widok sklepu”. Zapisujemy.


Teraz zobaczymy jak moduł Recenzji I ocen pokazuje się w publikacji I jak w praktyczny sposób z niego korzystać. Klient na karcie produktu w sklepie może dodać recenzję przy pomocy poniższego formularza, który pojawi się w dole karty po kliknięciu w link Napisz pierwszą recenzję tego produktu.


Recenzje wymagają akceptacji administratora sklepu, zanim zostaną opublikowane na karcie produktu. Żeby przeglądać i zatwierdzać nowododane recenzje przechodzimy do Katalog > Recenzje i oceny > Recenzje klienta > Oczekujące recenzje. Tutaj zobaczysz listę recenzji, które zostały dodane przez klientów, ale nie zostały jeszcze zatwierdzone do publikacji na sklepie. Możesz zaznaczyć (checkbox) kilka opinii, by za jednym razem zmienić ich status albo usunąć. Po kliknięciu w Edycja możesz przeglądać, a także edytować każdą opinię.


Można edytować wszystkie informacje wprowadzone przez klienta oraz zmienić status na Approved – jeśli chcemy, by recenzja wyświetlała się na stronie, lub Not Approved – wtedy nie pojawi się na stronie. Kiedy zatwierdzimy recenzję przestanie się ona pokazywać w dziale Oczekujące recenzje. Jest możliwość filtrowania recenzji po produktach, do których zostały dodane. W publikacji na liście produktów oraz w karcie produktu zrecenzowane projekty są oznaczone gwiazdkami.